Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

З метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, надання практичної допомоги щодо вибору книжок для читання та їх пошуку в бібліотеці, користування довідковими виданнями та періодикою, у загальноосвітній школі I-III ступенів № 45 з 14. 04. 2014 по 18.04.2014 року відбувся Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги .
В цьому році Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги має на меті не тільки залучити учнів до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчуває себе бажаним гостем. Це була захоплююча мандрівка школярів у світ літератури разом із шкільним бібліотекарем, бібліотекарями ХОДБ, бібліотеки-філії № 1 та вчителями.
Всі паралелі 1-11 кл. були охоплені даними заходами. Було проведено 15 різноманітних масових заходів:
– Вікторина «У казковій країні»
– Літературний футбол «Спортивні змагання для дружнього читання»
– Урок-подорож «Слідами великого мандрівника і фантазера»
– Літературні перегони «Увімкни казку»
– Літературна гра «В країні Сонячних Зайчиків»
– Веб-квест «В країні ОС»
– Бібліотечний урок «На островах довідкових видань»
– Бібліотечний урок «Книга в твоїх руках»
– Гра-квест «Підкорювачі бібліотечного фонду»
– Краєзнавчий круїз «Літературні скарби Херсонщини»
– Дайджест «Неповторна природа Херсонщини»
– Літературний експрес «Зірки в сузір’ї лауреатів»
– Краєзнавчий олімп «Славетні імена Херсонщини»
– День інформації «Галактичний круїз»
Окрім того, в рамках тижня відбулися :
– Книжкова виставка «Чарівний книжковий світ»
– Екскурсія до бібліотеки № 1
– Акція «Подаруй бібліотеці книгу»
– Конкурс поробок «Мій улюблений герой» для 3-4 класів
– Бібліовізит бібліотеки-філії № 1

Бібліотечні уроки та вікторини , обговорення улюблених прочитаних книг , що спонукало дітей до участі у конкурсі поробок, у якому взяли участь 24 учня(3-4 кл.) . Переможцями стали: I м. – Андибура Є.(4Б), Маліш Є.(4Б), Гаран М.(3А); II м. – Майоренко В.(3А), Батура І.(4А); III м.- Кісеев А.(3Б), Тіманова Д.(4Б).
Протягом тижня проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка об’єднала небайдужих, які змогли долучитися до неї, подарувавши книгозбірні свої вже прочитані книги (10пр.).
Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
На завершення тижня дитячої та юнацької книги в школі пройшов бібліовізит бібліотеки-філії № 1, де вони презентували дітям новинки художньої, науково-популярної, довідкової та дитячої літератури.
Тиждень дитячої та юнацької книги стане своєрідною акцією з популяризації надбань національної та світової культури та сприятиме поглибленню і розширенню читацьких інтересів.
Всі діти одержали задоволення від проведених заходів.