Березень — місяць подолання туберкульозу (ТБ) і нагода розповісти про актуальність і важливість боротьби з цією хворобою.

ℹ️ Туберкульоз — це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу (бактерії комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найчастіше ТБ вражає легені, але можливе також ураження інших органів і систем людини. Захворіти на #туберкульоз може кожен, незалежно від соціального статусу‼️
🌬️ Туберкульоз ПЕРЕДАЄТЬСЯ головним чином через повітря. Інфікування відбувається під час кашлю, чхання розмови з людиною, яка хворіє на туберкульоз із бактеріовиділенням.
😙 Туберкульоз НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ через рукостискання, поцілунки, використання спільного посуду, їжу, воду чи предмети побуту.

⌚ Вчасне виявлення ТБ — запорука одужання ⌚
Своєчасні діагностика та лікування гарантують одужання. Негайно звертайтеся до сімейного лікаря чи фтизіатра за таких симптомів:
🔻 кашель довше ніж 2 тижні;
🔻 підвищена температура тіла понад 7 днів;
🔻 утруднене дихання;
🔻 біль у грудях;
🔻 поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
🔻 постійна слабкість;
🔻 підвищена пітливість, особливо вночі.

🟢Туберкульоз — повністю виліковний🟢
В усіх регіонах України доступні сучасні препарати для лікування ТБ. Лікування туберкульозу призначають фтизіатри — вони підбирають оптимальну схему прийому препаратів. Водночас сімейний лікар відіграє ключову роль у веденні людини з ТБ: контролює дотримання режиму лікування та слідкує за її самопочуттям. Такий підхід забезпечує доступність медичної допомоги та робить лікування ефективнішим.

Завдяки інноваційним лікам тривалість лікування скоротилася 🤏 і для чутливого туберкульозу становить 4–6 місяців, а для лікарсько-стійкої форми — переважно 6–9 місяців.

Профілактичне лікування здійснюється згідно з останніми рекомендаціями ВООЗ 🌐 Його можна пройти за 1 або 3 місяці, а захист зберігається понад 10 років. Головне — дотримуватися всіх призначень лікаря та не переривати курсу такого лікування.

Залишити відповідь