Мігрень у дітей

Мігрень у дітей👦🏼🤕👧🏼Одна із важливих скарг дітей шкільного віку – головний біль, частота якого зростає з віком (особливо серед дівчаток).❓Одна із причин головних болей у дітей – #мігрень. Мігрень – це хронічне неврологічне захворювання, яке проявляється нападами сильного головного болю. Мігрень зустрічається в будь-якому дитячому віці і може розпочинатись у дітей до 3️⃣років.📶👦🏼Понад 2,5% дітей до 7 років страждають від періодичних нападів мігренозного головного болю. До віку 11-12 р. мігрень найчастіше зустрічається у хлопчиків. При переході до статевого дозрівання частота мігрені значно наростає в дівчаток.‼️Загальні симптоми під час нападу мігрені: 👉головний біль;👉нудота;👉блювота; 👉підвищена чутливість до світла та звуку. 🧠👁️Найбільш поширена локалізація болю при мігрені в дітей – в області лоба, скроневої області та орбіти ока. 🙁Проблема головних болей та мігрені в дітей недооцінюється. Відомо, що більше третини батьків не знають про періодичні головні болі в дітей і, відповідно, не звертаються по медичну допомогу.👀Головний біль у дитини – це одна із найбільш поширених ознак проблем із зором у дітей шкільного віку. Іншими проявами погіршення зору є наявність скарг на втому очей, чутливість до світла, сльозотечу, сидіння занадто близько до телевізора або занадто близьке розташування книг до очей. Дитина може свідомо або несвідомо уникати видів діяльності, які потребують напруженої зорової діяльності.⚧Причинами головних болей можуть бути гормональні розлади, а точніше гормональна перебудова підліткового організму.🍫🍬Окрім того, причини мігрені можуть бути пов’язані з перенасиченням раціону дитини солодощами/шоколадом/горіхами/цитрусами або яйцями/консервами/копченостями, продуктами, в яких багато нітратів і харчових домішок. Частою причиною головних болей є погане травлення та закрепи.🚬🍾Також куріння та вживання алкогольних напоїв можуть провокувати в підлітків напади головних болей.👩‍⚕️Якщо у вашої дитини зʼявились головні болі, що не зникають, обовʼязково зверніться до сімейного лікаря!