Всесвітній день запобігання самогубствам – 10 вересня

Суїциди стають частою причиною смертності людей у найбільш продуктивному віці – від 15 до 29 років. Фахівці визначають суїцид як усвідомлені, навмисні дії, спрямовані на добровільне позбавлення себе життя, що призводить до смерті. Щодо мотивів самогубств, то суїцидальна поведінка є наслідком соціально-психологічної дезадаптації особистості в середовищі. Суїцидальну поведінку проявляють не тільки дорослі, але й багато дітей та молоді здійснюють замахи на власне життя внаслідок сексуального насильства та залякування.📌Характерні риси осіб, які ймовірно можуть скоїти самогубство: 🔺висока потреба у розумінні та підтримці;🔺проблеми із самореалізацією;🔺низький рівень самооцінки;🔺людина страждає на депресію;🔺песимістично ставиться до майбутнього;🔺активно завершує справи, пише заповіт, роздає цінні речі;🔺має труднощі у подоланні перешкод при прийнятті рішень.☝️Якщо ви помітили у людини суїцидальні прояви поведінки:✔️Станьте людині другом, якому можна довіряти.✔️Намагайтеся побачити кризову ситуацію очами людини.✔️Поясніть, що завжди є вихід.✔️Розмовляйте про щось позитивне.✔️Скажіть людині, що вона вам потрібна та що ви будете поряд.✔️Якщо є така можливість, не залишайте людину наодинці, особливо вночі.✔️Якщо ситуація критична, викликайте швидку.Допоможіть людині у важку хвилину та збережіть їй життя🤝!