Яким повинен бути раціон харчування школяра?

Дуже часто можна почути від батьків чим годувати дитину-школяра, в яких кількостях, які продукти повинні входити до щоденного раціону.Згідно з нормами Міністерство охорони здоров’я України:🔸першокласникам для активного життя достатньо 1800 ккал на добу;🔸дітям 7-10 р. – 2100 ккал;🔸з 11 років добові потреби у для дітей різної статі відрізняються (хлопчикам та юнакам треба більше енергії, аніж дівчаткам). 🥒🥚Насамперед, організм дитини повинен отримувати всі необхідні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини і клітковину. ☝️Дитину не варто перегодовувати, їй головне вгамувати почуття голоду. Також, потрібно навчитись розраховувати час так, аби між прийомами їжі було приблизно 3 год⏱.🍎🥦Продукти, які ПОВИННІ входити до раціону школяра: ✅овочі та бобові – основа раціону;✅ фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти – щодня, цільнозернові продукти, насіння та горіхи – у невеликих порціях;✅риба – 2-3 рази на тиждень та мʼясо (переважно птиці та кролика); ✅олія (оливкова, лляна, гарбузяна, кукурудзяна, горіхова).📌Окрім того:✅Мінімізуйте споживання солі (діти – 2-3 г на добу, підлітки – менше ніж 5 г на добу) та цукру (25-50 г на добу).✅Обовʼязково стежте за водним балансом школярика. Дитина повинна отримувати достатню кількість рідини та пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги.🚰Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:👉діти від 1-4 р: від 2-4 склянок;👉діти 4-8 р: 5 склянок;👉діти 9 -13 р: 7-8 склянок;👉14 та старше: від 8 до 11 склянок.Пам’ятайте, що дитина в усьому бере приклад зі своїх батьків. Покажіть хороший приклад дитині своїм раціоном харчування.‼️Продукти, які слід ВИКЛЮЧИТИ з раціону‼️:1. чіпси, сухарики, фастфуд;2. ковбасні та копчені продукти;3. гострі вироби, консерви, спеції;4. газовані напої.