Вклоняємось тобі, Тарасе…

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що була філософом, талановитим художником та поетом, людини, яка була не байдужа до свободи українського народу. Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.
За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів,громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства, військових, політиків, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.
Напередодні святкування 201-річниці великого Кобзаря у Херсонській загальноосвітній школі №45 підготували літературно-музичну композицію «Вклоняємось тобі, Тарасе». Свято було проведене з метою виховання патріотичного почуття любові, гордості, пошани до духовної скарбниці Т.Шевченка.
Розкрити стихію творчості письменника, донести палке і пристрасне слово, що сяє крізь віки, освітлюючи земний шлях багатьох народів, допомогло виконання «Заповіту» багатьма мовами: українською, російською, білоруською, англійською, німецькою, вірменською…
Діти в інсценізованій формі не тільки пригадали біографію великого письменника, але й ознайомилися з художньою спадщиною майстра слова, яка становить майже 1200 робіт: живописних олійних картин, акварелей, офортів, малюнків. Саме за видатні успіхи Тараса Шевченка у гравюрі йому було присвоєно звання академіка мистецтв. На фоні репродукцій картин Кобзаря звучали безсмертні вірші , пронизані любов’ю до людей, до України, до життя.
Окрасою свята став виступ хореографічного ансамблю «Силует» з композиціями «Калина» і «Рушники», виконання пісні «А я бажаю вам добра» Гуцан Катериною та перегляд відеопроекту «Шевченкіана», в якому брала участь талановита сім’я Гуцанів.
Усі глядачі, спостерігаючи за святом, відмітили високий рівень організації заходу та необхідність проведення подібних свят, які не тільки розкривають стихію творчості й історії нашої країни, але й розвивають естетичні смаки сучасної молоді, підвищують її загальну культуру.

Залишити відповідь