КІР – небезпечний для життя!

КІР– це високозаразне вірусне захворювання. У середньому 1 людина, хвора на кір, може заразити від 12 до 18 незахищених людей. Хворіти можуть люди будь-якого віку: як діти, так і дорослі. 🗣️Вірус кору поширюється повітряно-крапельним шляхом. Кір – це серйозне захворювання, що може призвести до ускладнень, а інколи може бути смертельним.

СИМПТОМАТИКА: початкові симптоми нагадують застуду: нежить, кашель та невисока температураочі стають червоними і чутливими до світлана 3-7 день t ⁰С може досягати 41 ⁰Свисипка, яка триває 4-7 днів, починається на обличчі, а потім поширюється по всьому тілуна яснах та внутрішній стороні щік можуть з’являтися невеликі білі плями Зазвичай симптоми кору з’являються через 10-12 днів інфікування.

ПРОФІЛАКТИКА КОРУ: Єдиний захист від кору – вакцинація💉. Вакцина КПК (кір, паротит та краснуха) – це комбінована вакцина, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Вакцина КПК є безпечною та ефективною і має дуже мало побічних ефектів (легкі реакції, такі як лихоманка, почервоніння або набряк у місці ін’єкції). Через 7-14 днів після вакцинації може розвинутися неінфекційна легка висипка, (схожа на кір). Вона зникає протягом 1-3 днів.Для максимального захисту потрібні 2 дози вакцини. В європейських країнах, перша доза дається у віці 10-18міс, в Україні, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень – у віці 12 міс. Мінімальний проміжок часу, через який можна вводити другу дозу вакцини – 1 місяць після першої. А за Календарем другу дозу вводять у віці 6 років.Вакцину КПК можна отримувати і раніше 1-річного віку – під час спалахів. Немовлята віком від 6 до 9 міс, які перебувають у районі, або будуть подорожувати в райони, з високим ризиком контакту з кором, повинні отримати додаткову дозу вакцини КПК. Така доза до 9 міс є додатковою (нульовою) до двох доз, включених до національної програми вакцинації, які мають на меті забезпечити повний захист.

Залишити відповідь