📆Впродовж 30 років увесь світ традиційно відзначає 1 грудня День боротьби зі СНІДом. Основна мета цього Дня – привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, підвищити обізнаність та закликати до соціальної толерантності до людей, що живуть з ВІЛ.
🪧Гасло цьогорічної кампанії: «Давайте оберемо правильний шлях: моє здоров’я – моє право!»
Синдромнабутогоімунодефіциту (СНІД) – хронічний, потенційно небезпечний для життя стан, викликаний вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). ВІЛ-інфекція пошкоджує імунну систему та перешкоджає здатності організму боротися з інфекціями та хворобами.
📊Протягом січня-жовтня 2024 р. в Україні було зареєстровано 9653 випадки ВІЛ-інфекції, кожен 4 із цих випадків – у стадії СНІДу. Також 899 людей померло від СНІДу протягом цього періоду.
👩❤️👨Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий. Однак, він передається при 💉контакті з інфікованою кров’ю, вживанні заборонених ін’єкційних наркотиків або при спільному використанні голок, від матері до дитини під час вагітності , пологів або грудного вигодовування🤱. Найчастіше діагноз ВІЛ-інфікований діагностують у чоловіків та жінок у віці 30-49 р.
🧬ВІЛ руйнує Т-клітини CD4 – лейкоцити, що відіграють велику роль у боротьбі організму з хворобами. Чим менше у вас Т-клітин CD4, тим слабшою стає ваша імунна система.
Ви не можете інфікуватись ВІЛ-інфекцією та СНІДом обіймаючись, цілуючись, танцюючи чи обмінюючись рукостисканням з інфікованою людиною. ВІЛ не передається повітрям, водою або через укуси комах.
❗️Знання свого ВІЛ-статусу – найкращий спосіб зберегти своє здоров’я та здоров’я вашого партнера.
❗️Якщо у Вас ВІЛ-позитивний статус, то ранній початок лікування дає високі шанси прожити довге та здорове життя. Багато ВІЛ-позитивних людей не знають свого статусу і можуть інфікувати інших, не усвідомлюючи цього.