Пам’ять про Голокост

“Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не
були жертвами, катами або байдужими спостерігачами.”
І. Бауер, ізраїльський історик
У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію “Пам’ять про Голокост”, що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
Саме 27 січня 1945 року визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 мільйонами дорослих, стали 1,5 мільйона дітей. Офіційно визнано, що від 5,5 до 6,1 мільйони євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.
Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень , жахливу трагедію людства – Голокост. Але пам’ять залишається в документальному і художньому слові. Саме про ці жахливі події історії розповідали на уроці пам’яті “Голокост. Невідомі віхи історії” учням 11-А класу.