Єдиний урок «Херсонщині – 70 років»

Відзначення 70-річчя Херсонщини один із головних пріоритетів виховної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів області протягом 2014 року. Саме тому, 20 березня 2014 року у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №45 Херсонської міської ради з учнями 1-11-х класів було проведено Єдиний урок «Херсонщині – 70 років».
Метою проведення уроку був показ становлення та здобутків Херсонської області, духовного багатства культурної спадщини краю на прикладах основних подій та біографій видатних людей; окреслення ролі області в соціально-економічному, політичному та культурному житті країни; поглиблення знань учнів про Херсонщину, її культурні традиції, сторінки історії про видатних людей краю, архітектурні та історичні пам’ятники, природну скарбницю; сприяння формуванню історичної пам’яті, виховання патріотизму, розуміння цінностей прав людини та громадянських свобод; формування особистої відповідальності за долю держави та рідного краю, активної життєвої позиції; розвиток мовлення учнів, творчої уяви, критичного мислення, вміння працювати з історичними та географічними джерелами.
При проведенні Єдиного уроку використовувались символи Херсонської області та міста Херсона, карти Херсонської області, проекти, присвяченні життю та творчості видатних людей краю («Мій край у всьому неповторний», «Шляхами Херсонської області»); виставки художньої, історичної та географічної літератури («Видатні особистості Херсонщини», «Козацькому роду нема переводу»); виставка малюнків «Херсонщина очима дітей».
У молодшій школі Єдиний урок проводився у вигляді вікторини «Знаю та розумію історію рідного краю», віртуальної подорожі «Моя сімя, моя родина – це наша область, Україно!».
Старшокласникам запропонували провести урок у вигляді ділової гри «Херсонщина: думаю, мрію, пропоную».
Під час проведення Єдиного уроку вчителі наголошували на тому, що знання історії рідного краю – це вияв любові до Батьківщини, запорука формування патріотизму, усвідомлення причетності до подій загальнодержавного значення. Лейтмотивом уроку стали поняття: родина, рідний край, Херсонщина, Україна, патріот, громадянин, творча особистість, людина праці.
У підсумку Єдиного уроку було наголошено на тому, що кожен учень може зробити свій внесок у становлення нашої держави та рідної Херсонщини.
Того ж дня у рамках проведення заходу було організовано перегляд фільму «Моя Херсонщина – моя земля» учнями 5-9-х класів (50 учнів).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2014-03-20 09.01.50 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA