Увага! Кір!

Пам’ятка  

Кір – гостре, високозаразне, вірусне захворювання, для якого характерні підвищення температури, нежить, біль у горлі, кон’юнктивіт, висипи на шкірі, а також специфічні висипання на слизовій оболонці рота.

Сприйнятливість до кору надзвичайно висока – захворіти можна в будь-якому віці, якщо зустріч з вірусом відбувається вперше. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини.

Прихований період кору (від моменту зараження до появи перших клінічних ознак) – 6-14 днів, іноді може подовжуватися до 21 дня. Після нього проявляються перші ознаки захворювання: підвищення температури тіла, нежить, сльозотеча, тобто ознаки ГРВІ. З підвищенням температури можна побачити специфічний білий наліт на внутрішній поверхні щік, який зберігається 2-3 дні.

Потім настає період розпалe хвороби: поява висипу з характерною етапністю: протягом 3-х днів – особа, тулуб, кінцівки.

Хворий заразний останні дні прихованого періоду, весь період простудних проявів і період висипань.

Специфічного лікування кору не існує. Імовірність ускладнень і смертельного результату висока.

Після перенесеного захворювання формується стійкий довічний імунітет. Єдина профілактика кору – вакцинація!

Якщо Ви били в контакті з хворим на кір, виконуйте рекомендації Вашого лікаря щодо термінів спостереження і екстреної вакцинації.

Якщо в Вашому регіоні реєструється підвищення захворюваності на кір і у Вас з’явилися перераховані вище симптоми – зверніться до свого лікаря. Це може бути першим проявом хвороби! Постарайтеся уникати місць масового скупчення людей і не відвідувати поліклініку – оформляйте виклик лікаря додому.

Download (DOC, 442KB)

Залишити відповідь