Заходи до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Херсонській загальноосвітній школі I-III ступенів № 45 Херсонської міської ради

Виходячи з положень “Концепції загальної середньої освіти (12-річна
школа)”, визначаючи як першорядне завдання сучасної школи виховання
відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє
критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни; з метою стимулювання і підтримки читання, широкого використання потужних можливостей літератури у вихованні підростаючого покоління в школі № 45 був проведений Місячник шкільної бібліотеки.
Головна мета Місячника – стимулювання і підтримка читання, широке використання потужних можливостей літератури у вихованні підростаючого покоління.
Основне завдання Місячника–залучити дітей та учнівську молодь до читання, домогтися, щоб друковане слово: книга, газета, журнал – стали їх постійною потребою. Книга повинна стати другом, порадником, учителем, супутником на все життя!
З метою популяризації книги, підвищення мотивації читання дітей, інтелектуального та духовного зростання учнів в нашому навчальному закладі (ЗНЗ №45)на протязі всього місяця шкільна бібліотека спільно з бібліотекою №1 та ХОДБ проводила різноманітні цікаві заходи при використанні інноваційних форм роботи,ІКТ,мультимедійних засобів.
Для формування у учнів почуття патріотизму, любові до свого народу,його історії та героїчного минулого були присвяченні IIтиждень «Патріотичне виховання» і III тиждень «Краєзнавча робота». З великим задоволенням діти мандрували улюбленими куточками нашого міста( Краєзнавча вікіпедія «Улюблені куточки мешканців Херсону»). Учні з зацікавленням перевіряли свої знання з історій Херсону( Краєзнавчі цікавенькі « Цікаве з минулого»). В 10-м класі була проведена Історична мандрівка «Козацька слава крізь віки» учні подорожували містами України, бібліотекар акцентував увагу на те, що ми повинні володіти українською мовою, шанобливо ставитись до історії, культури та традицій українського народу. Наприкінці заходу діти заспівали українські пісні.
З старшокласниками відбулась творча зустріч з журналістом, письменником К.Стремоусовим. Він розповів про свої мандри іншими країнами. Діти були дуже вражені його цікавими розповідями, задавали багато запитань.
Найбільш феєрично пройшла лялькова вистава «Казка в гості завітала»,яка відбулася в 1-х класах. Їймета – розвивати інтерес до читання; узагальнити знання учнів про відомі українські та російські народні казки; виховувати почуття співпереживання, взаємовиручку, дружбу. У гості до першокласників завітала Баба Яга, яка пограла з ними.
Щоб розширити знанняучнів відомостями про виникнення книжки, її структу¬ру та основні елементи. Формувати бібліотечно-бібліографічні, книго¬знавчі вміння та навички. Виховувати любов і шанобливе ставлення до книги. З 3-А класом було проведено екскурс в минуле «Звідки книга до нас прийшла». Заняття пройшло у формі подорожі. На кораблі на ім’я «Книга» учні відправились в велике плавання в різні куточки Земного шара, за знаннями об історії книги. Спочатку бібліотекар розповів учням про минуле книжки ,а потім провів цікаву гру. Діти були поділені на команди, які гаряче змагалися між собою. І звичайно перемогла дружба.
Читання та книга в ці дні дуже довго вирували в дружній атмосфері нашої школи.
Уході проведення Місячника шкільної бібліотеки було залучено увагу учнів, педагогів і батьків до книги і читання як важливих факторів збереження і розвитку вітчизняної культури і науки, зміцненню живого зв’язку поколінь. Особлива увага була приділена реалізації завдань розвитку у школярів всіх вікових груп мотивації до читання, виховання поваги до книги, консолідації зусиль бібліотеки школи, шкільного колективу і батьків для популяризації читання.
Цілі, поставлені під час проведення Місячника, в ціломудосягнуті. В
періодпроведення заходу спостерігається зростання читацької активності,
збільшилася кількість відвідувачівбібліотеки. Проведено велику кількість
різних виставок, ігор, масових заходів. Всі паралелі 1-11кл.були охоплені даними заходами. Діти одержали задоволення від проведених заходів.