Уроки мужності до дня визволення Херсона від нацистських загарбників

13 березня – день визволення Херсона від нацистських загарбників.

Формування і побудова Української держави ставить перед школою найважливіше завдання – виховання справжнього громадянина, патріота своєї землі.

Основний зміст і кінцева мета патріотичного і громадянського виховання – це навчити дітей розуміти і любити свій дім, батьків, Батьківщину. У Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 45 Херсонської міської ради патріотичний вектор виховної роботи має високий рівень.

Одним з головних напрямків патріотичного виховання є догляд учнівського та педагогічного колективу школи за пам’ятником, загиблим в роки війни, розташованому в селищі Зеленівка. З 1994 р. учні Херсонської школи № 45 доглядають за пам’ятником, поставленому на місці розстрілу в серпні 1941р. 11780 чоловік – мирних громадян міста Херсона та радянських військовополонених. Діти упорядковують прилеглу територію, висаджують квіти, дерева. Цей рік не став винятком. Спільними зусиллями вчителів та учнів школи проведено впорядкування території пам’ятника. Молодь повинна пам’ятати не тільки про живий, але й про мертвих, вшановуючи їх.

А також протягом тижня були проведені уроки мужності до Дня визволення міста Херсона від нацистських загарбників. Такі заходи формують в учнів найбільш значущі для українського народу цінності: патріотизм і розуміння значення життя як найвищої цінності.

Ініціативна творча група учнів 11-А класу (Батура І., Ярібєкян К., Безпалова Ю., Овчинникова Д., підготували усний журнал, урок мужності «Хто загинув за Херсон, буде жити у віках…». Старшокласниці презентували свою роботу учням 8-Б, 9-А, 11-А класів.

Цікавий захід «Ваш подвиг безсмертний» проведений працівниками Херсонської бібліотеки – філіал №1. Учні 10-А і 8-А класів ознайомились з фото і кінодокументами періоду Другої світової війни.

Віримо, що саме такі виховні заходи сприяють вихованню у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до неньки-України та її народу.