Шеринг документів: загальні питання

В Україні започатковано новий функціонал — шеринг документів.

Дія. Шеринг – розроблено для ознайомлення із можливостями перевірки та отримання копій цифрових документів у Дії, які використовують громадяни. Документ містить всю необхідну інформацію для початку роботи з цифровими документами в Дії, у тому числі інструкції щодо підключення та використання, технічну документацію та наочні приклади таких документів. Це сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ). У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних).

Переваги шерингу:

 зручно (займає до 10 секунд);

 не треба робити паперові копії документа;

 Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт;

 безпечно (кожне використання цифрового документа відображатиметься у системі і не зможе бути використано повторно).

Що таке копії цифрових документів? 

Документи в застосунку Дія — це цифрові аналоги паперових документів. Вони мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. Відповідно, копії цифрових документів — це підписані та зашифровані файли у форматі pdf з даними користувача, які формуються з даних державних реєстрів та надсилаються через застосунок Дія. 

Які документи користувачі Дії можуть пошерити на даний момент?

  • біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон),
  • картка платника податків (РНОКПП),
  • довідка ВПО,
  • свідоцтво про народження дитини. 

Паспорти-книжечки зразка 1994 року та не біометричні закордонні паспорти не відображаються в Дії та, відповідно, шерингу не підлягають.

Юридична сила е-паспортів та РНОКПП визначена постановою Кабінету Міністрів України № 911 від 18 серпня 2021 року. Ознайомитися з постановою можна за посиланням.

Всю необхідну інформацію стосовно впровадження Дія. Шеринг можна отримати за посиланням.

Залишити відповідь