Хронічний стрес та його вплив на наш організм

Хронічний стрес виникає тоді, коли організм піддається впливу стресорів із такою частотою чи інтенсивністю, що вегетативна нервова система немає достатнього шансу активувати реакцію релаксації на регулярній основі. Тобто тіло залишається у постійному стані фізіологічного збудження. Це водночас прямо чи опосередковано впливає на майже всі системи організму.

Типи хронічного стресу:

👉Емоційний (складні емоції, такі як гнів, смуток чи розчарування).
👉Екологічний (там, де ви живете та працюєте).
👉Стрес у відносинах (як ви ставитеся до друзів, сім’ї, колег, партнерів).
👉Стрес на роботі (проблеми та тиск, пов’язані з вашою роботою).

Симптоми:

Хронічний стрес спричиняє як психологічні, так і фізичні симптоми, які здатні зашкодити нормальному функціонуванню людини. Ці симптоми можуть відрізнятися за ступенем тяжкості.

До найбільш поширених ознак хронічного стресу:

Як впливає хронічний стрес на наш організм

Оскільки хронічний стрес може тривати дуже довго, то якщо його не лікувати, він здатен вплинути на ваше здоров’я та самопочуття.

Можливі ускладнення: акне, депресія, діабет, екзема, серцево-судинні захворювання, підвищений артеріальний тиск, гіпертиреоз, синдром подразненого кишківника, виразки, низький статевий потяг, зміна ваги.

Якщо у вас хронічний стрес, важливо почати використовувати методи керування стресом якомога раніше. Так ви зможете забезпечити швидке зняття стресу, розвинете стресостійкість, створите нові навички для подолання стресу:


👩‍⚕️Якщо ж це вам не допомогло, то зверніться за професійною консультацією, яка допоможе вам розробити конкретні стратегії подолання стресу.

Залишити відповідь