4 травня – Міжнародний день протидії булінгу, присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. По всій Україні проводять правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві небайдужості до проблеми цього явища.
![](http://school-life.ks.ua/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg)
06.05.2021 для учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 45 Херсонської міської ради були проведені тематичні виховні заходи у рамках акції «Шкільний світ # БЕЗ БУЛІНГУ». Для учнів 4-х класів було проведено тренінг диспут «Що таке булінг?». Учні говорили на тему булінгу, переглянули відео «Булінг в учнівському середовищі», згадали правила толерантного спілкування, навчилися розрізняти види та форми булінгу та виконували вправи «Діалог», «Комплімент», «Сонечко». З учнями 11 класу провели тренінг «Спілкування між однолітками» та розробили стратегію боротьби з булінгом «Які заходи з протидії булінгу можна впровадити на різних рівнях (держава, школа, учні)».
![](http://school-life.ks.ua/wp-content/uploads/2021/05/2.jpg)
Метою нашої роботи було розширити знання школярів з поняттям «булінгу», виховати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства та навчити розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.
![](http://school-life.ks.ua/wp-content/uploads/2021/05/4-rotated.jpg)
Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.
![](http://school-life.ks.ua/wp-content/uploads/2021/05/3.jpg)
Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.
![](http://school-life.ks.ua/wp-content/uploads/2021/05/5.jpg)