Шкільний світ без булінгу

4 травня – Міжнародний день протидії булінгу, присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. По всій Україні проводять правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві небайдужості до проблеми цього явища.

06.05.2021 для учнів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 45 Херсонської міської ради були проведені  тематичні виховні заходи у рамках акції «Шкільний світ # БЕЗ БУЛІНГУ». Для учнів 4-х класів було проведено тренінг диспут «Що таке булінг?». Учні говорили  на тему булінгу, переглянули відео «Булінг в учнівському середовищі», згадали правила толерантного спілкування, навчилися розрізняти види та форми  булінгу та виконували вправи «Діалог», «Комплімент», «Сонечко». З учнями 11 класу провели тренінг «Спілкування між однолітками» та розробили стратегію боротьби з булінгом «Які заходи з протидії булінгу можна впровадити на різних рівнях (держава, школа, учні)».

Метою нашої роботи було розширити знання школярів з поняттям «булінгу», виховати в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства та навчити розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.

Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учні одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.