Екскурс в минуле…

(Історія виникнення, становлення та розвитку ХЗОШ №45)
Рік 1987 …
Будівельники міста Херсона подарували новоселам II Таврійського мікрорайону нову сучасну школу. Її народження проходило у важких кліматичних умовах причорноморського степу, але незважаючи на це школа народилася в точно визначений термін. Днем народження стало 1 вересня 1987 року.
З рук будівельників новонароджену прийняла наш перший директор
Балякіна Тамара Володимирівна, відмінник народної освіти.
Це вона керувала перші 7 років, зробивши все, щоб ім’я нашої школи гідно звучало серед інших навчальних закладів міста.Изображение 031Изображение 030

1989 рік – школа випускає найперших своїх пташенят. Поки вони ще стоять на роздоріжжі і не знають, що їх чекає, які дали покличуть, які відкриття вони зроблять у своєму житті …
Изображение 021Изображение 013

1992 рік – школі 5 років.
У ній живуть і працюють люблячі, відповідальні, працьовиті вчителя і веселі, пустотливі, симпатичні діточки.
У школі працюють:
– класи розвивального навчання;
– класи з поглибленим вивченням англійської мови;
– класи з вивченням комп’ютерної грамоти;
– класи філологічного профілю;
– класи фізико-математичного профілю.

1994 рік
Шкільний штурвал в руках нового директора – Коротич Любові Гаврилівни. Вміла навігація досвідченого капітана-директора і лоцманів-завучів зробила школу базовою площадкою передового психолого-педагогічного досвіду при Регіональному інституті післядипломної освіти та Міністерстві освіти і науки України. Якісний склад згуртованої команди вчителів дозволив студентам Херсонського державного педагогічного університету опановувати таємницями педагогічної майстерності. І сьогодні у нас проходять практику студенти-філологи, майбутні вчителі початкової школи, фізичної культури і трудового навчання.

1997 рік – рік десятиліття.
Школа продовжує міцніти. Для всебічного розвитку творчого потенціалу дітей у нас працюють різноманітні факультативи та гуртки: «Технічне моделювання», «Українська мова – мова калинова», «Пісня – душа народу», «Людина і його здоров’я», «Екологічні проблеми міста», «Українське прикладне мистецтво »,« Народне мистецтво »,« Роботляндія », а також центр естетичного виховання, музична студія, гуртки сучасного і бального танцю, фізкультурно-оздоровчий центр.

2002 рік – нам 15.
Ми переступили поріг нового тисячоліття. І в дусі часу школа бере курс на розвиток найактуальніших напрямків в освіті. Так, результати нашого експериментального дослідження «Психологічні особливості реалізації творчого потенціалу молодших школярів» були апробовані на всеукраїнських науково-практичних конференціях в Херсоні, Києві, Рівному, Сумах, засіданнях кафедри психології Національного педагогічного університету
ім. М. П. Драгоманова.

Ми першими в місті отримали ліцензію Міністерства освіти і науки України на проведення курсів з профільного навчання.
З 2004 року разом з атестатом зрілості наші випускники почали отримувати сертифікати із зазначенням робочої спеціальності «Оператор комп’ютерного набору», «Ділова англійська мова», «Ділова українська мова», «Основи психологічних знань». Школа підготувала 148 операторів комп’ютерного набору, 98 випускників поглиблено вивчали ділова українська мова, 91 – ділова англійська мова, 60 – основи психологічних знань – всього 397 фахівців.

2008 рік – школу очолила Кузьмич Тетяна Олександрівна. З її приходом шкільне життя перетворилася в калейдоскоп дивовижних подій – від наукових конференцій до сімейних свят.

2010 рік – школу очолила Шабаева Олена Михайлівна. Школа сьогодні – це чудова бібліотека, інтернет, це методичний кабінет, це майстерні, це навчальні кабінети, багато з яких відповідають найвищому освітньому стандарту. Школа – це гуртки, спортивні секції, музична і танцювальна студії. Ось чому ХЗОШ I – III ступенів №45 – це справжній культурний, освітній і виховний центр в Таврійському мікрорайоні м.Херсона.

Але не тільки цим пишається наша школа. Ми горді своїми учнями-переможцями II і III турів Всеукраїнської учнівської олімпіади. У нашій школі є переможці міського турніру юних математиків, міського конкурсу «Кращий читач», «Поетичний вернісаж». Ми перші в місті в таких престижних конкурсах як «Театральна весна» і КВН. А спортивним досягненням наших команд з футболу, волейболу та легкої атлетики, напевно, можуть позаздрити навіть спеціалізовані навчальні заклади.

І все це стало можливим завдяки вмілому керівництву освітньої структури міста і школи, завдяки якісному складу педагогічного колективу. Тільки за останні три роки вчителі нашої школи представили в педагогічній пресі регіону і країни більше 30 друкованих праць.

Школа № 45 – це звучить гордо!
Це храм Науки і Доброти, який широко відкриває двері перед усіма, хто вибирає свій шлях у житті. Шкільні свята, турніри, олімпіади, предметні тижні, КВК, брейн-ринги дозволяють кожному знайти себе. Тут всім відкрита дорога до глибоких знань, а значить – в життя!

Залишити відповідь