Поради вчителям на час дистанційного навчання

 1. Дистанційне навчання запроваджується в закладі освіти відповідно до чинного законодавства.
 2. Дистанційне навчання учнів закладу відбувається за допомогою сервісу  Google Classroom.
 3. Не менше 50%  навчального матеріалу з кожного предмету викладається синхронно он-лайн,  з використанням сервісів Meet, Zoom.
 4. Навчальні матеріали та завдання з кожного предмету мають бути розміщені в Classroom за розкладом, і висвітлені о 8.00 годині ранку, щоб учні могли правильно спланувати свою роботу на навчальний день. Після проведеного уроку повинно бути відкрите домашнє завдання.
 5. З кожної теми необхідно надавати чіткі інструкції щодо роботи учнів (уникати узагальнених фраз «прочитати», «опрацювати», «ознайомитись»). Обов’язково повідомити учнів чи буде їх робота оцінена, надати критерії оцінювання. Учитель обов’язково повідомляє учнів – оцінювання буде вибірковим, або повним (у всіх учнів класу). Якщо учень не здав роботу своєчасно – учитель здійснює її перевірку тільки за згодою. Відсутність роботи учня (без поважних причин, які обов’язково мають бути з’ясовані та підтверджені) дає підстави учителю виставити один бал за даний вид діяльності.
 6. Учитель зобов’язаний через Classroom своєчасно повідомляти учням оцінки, здійснювати зворотний зв’язок, відповідати на запитання, надавати консультації в межах свого робочого часу.
 7. Учитель-предметник за потреби здійснює координаційну діяльність із класним керівником.

ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ, що ситуації в сім’ях можуть відрізнятись. Дуже ймовірно, що в сім’ях є діти різного віку і тільки один доступний електронний пристрій для роботи.

ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ, що вчителю і учню не потрібно постійно спілкуватися через інтернет, головне – щоб учень міг поставити свої питання, з’ясувати деталі завдання і не проводити весь свій час навчання тільки за електронним пристроєм! Але 50% навчальних занять мають проходити в синхронному режимі on-line! Учневі потрібно більше часу, щоб опанувати навчальний матеріал дистанційно. Зменшіть обсяг навчального матеріалу принаймні на 10%. Заплануйте час для консультацій з учнями.

ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ НАЯВНІ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Використовуйте наявні навчальні матеріали: підручники, цифрові ресурси, відео, телепрограми. Не створюйте новий матеріал у великих обсягах. Приділіть достатньо уваги плануванню навчального дня.

Поради щодо проведення дистанційних уроків

 1. Мінімум пояснень, максимум інтерактиву.
 2. Учням надавати чіткі інструкції щодо використання веб-ресурсів, послідовності виконання завдань, особливостей контролю тощо.
 3. Використовувати відеопояснення навчального матеріалу.
 4. Поєднувати цифрові завдання, роботу з підручником та робочим зошитом.
 5. Організовувати онлайн-зустрічі для тих учнів, кому потрібна консультація (за розкладом).

Поради щодо подання завдань

 1. Використовувати 2-3 вебсервіси.
 2. Не перевантажувати завданнями, достатньо запропонувати виконати 1-2 завдання.
 3. Залучати учнів до творчої діяльності, активного навчання. Процес навчання відбувається тоді, коли учні щось роблять з даним матеріалом. Тому завдання «прочитай, опрацюй параграф або прочитай цей текст» є досить загальним. Учні мають виконати певну дію: бути готовими переказати, можливо дати відповіді на запитання, або скласти запитання, за матеріалами скласти таблицю, намалювати схему понять, укласти стрічку подій, які розглядались.
 4. Онлайн-тести можна створювати в Google-формах, а також на спеціалізованих платформах, за вибором вчителя, враховуючи можливості учнів. Завдання, підготовлені вчителем за допомогою електронних засобів, можуть містити інструмент для самооцінювання учнів в ігровій формі, що сприятиме підвищенню мотивації учнів до їх виконання.
 5. При виконанні письмових робіт, у тому числі диктантів, використовувати відеоінструменти Meet, Zoom тощо.
 6. При виконанні завдань можна запропонувати учням зняти відео або записати аудіо усних відповідей та надіслати файли вчителю на перевірку.
 7. Наявність зворотного зв’язку від учнів щодо ознайомлення із запропонованими завданням та чи можуть вони технічно виконати і надіслати їх у визначений термін.
 8. За відсутністю технічних засобів навчання або доступу до мережі Інтернет тестові та письмові роботи учні виконують у зошитах, фотографують і надсилають вчителю файли з виконаними завданнями електронною поштою, використовуючи соціальні мережі або інші засоби поштового зв’язку (може бути і скринька біля закладу освіти).

Поради щодо оцінювання

Оцінювати можна в синхронному або асинхронному режимі відповідно до критеріїв оцінювання.

Синхронний режим – це більш об’єктивне оцінювання, але воно вимагає відповідного технічного забезпечення у вчителя та всіх учнів.

Асинхронний режим більш гнучкий, учні можуть виконувати завдання у зручний час, але він менш об’єктивний.

Оприлюднення списку оцінок для всього класу є недопустимим.

Залишити відповідь