Шкільна освіта в умовах воєнного стану (інформація МОН України)

ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

МОН напрацьовує алгоритм щодо завершення навчального року в умовах війни. Найближчим часом наказом МОН буде затверджено відповідні методичні рекомендації.В рекомендаціях буде роз’яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов’язково отримають усі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.


ЗНО ТА ДПА 2022

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7132, який дозволяє одноразову зміну алгоритмів вступу до університетів і складання ДПА.Завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн-процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи. Водночас заклади освіти мають докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році. Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом його буде презентовано.


ШКІЛЬНА ОСВІТА ДЛЯ ДІТЕЙ, ЩО ВИЇХАЛИ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ

Згідно із законодавством країн, що приймають дітей з України, зарахування до закладів загальної середньої освіти відбувається за заявами батьків. Це надасть можливість учням системно продовжити здобуття освіти.У окремих країнах для переселенців можуть бути організовані окремі заклади та класи, навчання в яких проводитиметься за державними стандартами та освітніми програмами України. Видача документів про освіту в таких умовах здійснюватиметься Міжнародною українською школою або будь-яким іншим ЗЗСО України, з яким громадські організації або заклади освіти країн перебування матимуть відповідні угоди про допомогу українським дітям.Для групової чи індивідуальної роботи діти можуть використовувати будь-які онлайн-ресурси, насамперед сайт і застосунок «Всеукраїнська школа онлайн», де розміщено всі навчальні матеріали для учнів 5-11 класів. Міжнародна українська школа МОН також підготувала програми самостійної роботи, де розміщено посилання на електронні підручники та дидактичні/мультимедійні матеріали. Програми самостійної роботи упорядковано по класах і предметах.Більше деталей – за посиланням


ЕСТОНІЯ, ЛАТВІЯ ТА ЛИТВА ЗАПРОПОНУВАЛИ ОСВІТНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ З УКРАЇНИ

Очільники міністерств освіти і науки Естонії, Латвії та Литви у спільному зверненні запропонували здобувачам освіти з України можливість продовжити навчання на всіх освітніх рівнях.Зокрема, для дітей і молоді, які прибувають з України в Естонію у зв’язку з війною, передбачено можливість продовжити навчання в дитсадках, школах, профтехах, молодіжних центрах. Докладніше – тут.

 
«НАВЧАННЯ БЕЗ МЕЖ»: НА ТЕЛЕБАЧЕНІ ТРИВАЄ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ДЛЯ УЧНІВ 5-11 КЛАСІВ

Українські телеканали продовжують трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів у межах проєкту «Навчання без меж». Кожен день присвячено окремій дисципліні. Це спільний освітній проєкт МОН, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів та платформ онлайн-телебачення.Проєкт реалізується на основі Всеукраїнського онлайн розкладу, завдяки якому учні 1-11 класів можуть долучитися до відеоуроків на YouTube. Усі охочі можуть додавати нові уроки з розкладу до свого google-календаря, аби отримувати сповіщення про початок трансляції. Також з 21 березня «Освіторія» запускає прямі ефіри у Всеукраїнському розкладі разом з ЮНІСЕФ Україна та МОН. Основна мета – підтримка дітей і контакт з однолітками та вчителями. Розклад уроків буде оновлюватися за посиланням та публікуватиметься у Viber. Трансляції уроків можна буде переглянути на Youtube-каналі Освіторії, а окремі будуть продубльовані на Facebook-сторінці МОН.

 
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ, УЧНІВ ТА БАТЬКІВ

Стартував проєкт психологічної підтримки ПОРУЧ. Його запустили ЮНІСЕФ, МОН, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».Це – групи психологічної підтримки для підлітків і батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи готові допомагати офлайн і онлайн, щоб досвід громадян України не залишився непереборною травмою на все життя. Онлайн-зустрічі відбуватимуться в ZOOM. Участь у групах безоплатна. 
Експерти ЮНІСЕФ підготували поради, як підтримати дітей у стресових ситуаціях та допомогти їм подолати тривогу та страх. Що батькам потрібно говорити та робити, аби дитина почувалася спокійно, як піклуватися про себе і дитину – читайте за посиланням
Телеграм-канал «Підтримай дитину», створений педагогами та психологами, збирає дитячі малюнки, вірші та інші результати дитячої творчості, присвячені Україні та нашим Збройним силам.Засновники каналу просять долучатися до створення малюнків, віршів та інших доробок, а також надсилати фото, відео та тексти. Водночас педагоги звертають увагу, що такі творчі роботи мають значний терапевтичний ефект, дозволяють дітям проявити свої почуття та боротися з травматичним стресом. Всі матеріали також можна знайти на Instagram-сторінці проєкту. 
Що таке перша психологічна допомога? Як толерантно надавати першу психологічну допомогу людям, які пережили кризову ситуацію? Як керувати стресом і бути витривалим? За посиланням – кілька корисних посібників від міжнародних партнерів МОН, які допоможуть відповісти на ці запитання та зміцнити ментальне здоров’я.
Учителі Спеціальної школи №5 імені Я. П. Батюка міста Київ і Криворізької спеціальної школи «Натхнення» Дніпропетровської облради підготували матеріали для дітей з особливими освітніми потребами.Спеціальна школа № 5 публікує вправи та ігри для дітей із порушенням зору, гімнастику для очей і поради для батьків. Криворізька школа «Натхнення» для дітей з ООП, що зумовлені порушенням інтелектуального розвитку (зокрема, розладом спектру аутизму), підготувала серію відео, що стануть у пригоді в організації дистанційного навчання.

РЕСУРСИ ДЛЯ ДОШКІЛЛЯ

Дитячий онлайн-садок НУМО з розвивальними відео для дітей 3-6 років відтепер доступний у YouTube Kids. Відео представлені в додатку YouTube Kids у категорії «Цікавинки». Ініціатива допомагає батькам зайняти дитину пізнавальними активностями, розвивати ключові навички дошколят і відволікти їх від війни. Деталі – ось тут
МОН підготувало добірку корисних матеріалів для педагогів і батьків, які стануть у пригоді при спілкуванні з дітьми дошкільного віку, які опинилися в складних обставинах внаслідок війни. У добірку увійшли матеріали з сайту МОН, ЮНІСЕФ, обласних ІППО, УІРО тощо.Запрошуємо зацікавлені сторони надсилати матеріали до відділу дошкільної освіти МОН на електронну пошту domon2010@ukr.net з позначкою «Матеріали до рубрики “Сучасне дошкілля під крилами захисту”».

Залишити відповідь