Інформація до відома батьків майбутніх першокласників щодо порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідно до п. 2 ст. 18, п. 1 ст. 20 Закону України “Про загальну середню освіту” зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

  • заява на ім’я директора школи;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична картка встановленого зразка.

Діти зараховуються до навчального закладу за наказом директора до початку навчального року.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місце проживання перевищує кількість вільних місць,перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Згідно зі ст. 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки несуть відповідальність за стан здоров’я дитини, її фізичний розвиток.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров’я України від  29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного “Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу”).

Залишити відповідь